Yükleniyor

“Shakespeare Öldü Aş Bunları” Bezirhane'de

Bezirhane tarihi ve özgün atmosferi, muhteşem doğal akustiğiyle Mart ayında bir tiyatro oyununa ev sahipliği yapacak. Tiyatro 4’ün sahneye koyduğu, Belçikalı oyun yazarı Paul Pourveur’un yazdığı ‘Shakespeare Öldü Aş Bunları’, karşıtlıklarla dolu, alışılmadık, sürükleyici bir seyirlik.

Şimdiye kadar gösterildiği sahnelerde büyük beğeniyle karşılanan ve ülke çapında basında geniş yer bulan tiyatro oyunu ‘Shakespeare Öldü Aş Bunları’, adından da anlaşılacağı gibi alışıldık tiyatro yapma biçimini reddederek yeni bir şeyler söyleme iddiasıyla sergilenen bir oyun. Tiyatro 4’ün başarılı oyuncuları Derya Efe ve Kağan Uluca’nın başrollerde olduğu, Kağan Uluca’nın yönetmenliğini de yaptığı oyun, bir geyiğin öldürülmesiyle başlıyor ve İngiltere sokaklarında ünlü şair William Shakespeare ile karısı Anna’ya uzanarak ‘şimdiyi’ geçmiş üzerinden açımlamaya çalışan bir kültürel şölene dönüşüyor.

3. Bostanlı Rotary Tiyatro Ödülleri ‘En Başarılı Erkek Oyuncu’ ödülünün sahibi bu sıradışı trajikomik oyun, Bezirhane’nin Mart ayı konuğu olarak Kapadokya’yı ziyaret edecek. 70 dakika sürecek tek perdelik oyun, ücretsiz olarak kısıtlı sayıda seyirciyle buluşacak.

Bezirhane’de tiyatro deneyimini kaçırmamak için, günü şimdiden not edin.
Tarih: 24 Mart 2018
Saat: 21:00