Yükleniyor

If, argos in Cappadocia ile Nevşehir'de!

Kim demiş en güzel sosyal ve kültürel etkinlikler Anadolu’ya ulaşmıyor diye? İstanbul Bağımsız Filmler Festivali ve argos in Cappadocia el ele verdi, Türkiye’nin en güzel film festivallerinden biri Kapadokya izleyicisinin ayağına geldi!

İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin ‘alternatif film dağıtım ve paylaşım’ projesi !f² , bu yıl sınırlarını genişletti ve bir yıla yayılan bir ‘sinema kulübü’ne dönüştü. Muhteşem akustiği ve özgün atmosferiyle argos in Cappadocia içindeki Bezirhane, bu yıl bu sinema kulübünün Nevşehir şubesini oluşturuyor. Yeni !f² adını alan etkinlik, her ayın son Cumartesi günü, 33 şehirde eşzamanlı olarak gösterilirken, Nevşehir izleyicisi bu keyfi Bezirhane ayrıcalığıyla yaşayacak.

Afyon’dan Batman’a, Tahran’dan Ramallah’a, 33 farklı şehirde aynı anda gerçekleşecek Yeni !f² ’nin ilk gösteriminin teması “Kadınlar Var, Hayat Var!” Her ay Türkiye ve Ortadoğu’dan seçilen bir filmle dokuz ay boyunca devam edecek festivalin ilk gösterimi , 24 ve 25 Şubat tarihlerinde 17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali ’nin kapsamında gösterilecek 5 film ile yapılacak. Filmler, Afyon’dan Batman’a, Tahran’dan Ramallah’a, 33 şehir ve 50 farklı noktada, 15 bin kişiye aynı anda ulaşacak ve gösterimlerin ardından yapılacak yönetmen ve ekip söyleşileri canlı yayınlanacak. Böylece, Yeni !f² şehirlerindeki katılımcılar da sohbeti izleyip, yönetmenlere soru sorabilecek.

Bezirhane’nin büyülü ortamında sinemanın büyüsüne kapılmak için argos in Cappadocia’yı sosyal medya hesaplarından takipte kalın.

www.argosincappadocia.com https://www.facebook.com/argosincappadocia https://www.instagram.com/argosincappadocia/

AÇILIŞ PROGRAMI 

24 Şubat Cumartesi
13.00 Kötü Kız (Kısa) & Ava*
16.00 Yüzleşme*
 

25 Şubat Pazar
11.00 Dans Eden Kızlar (Kısa) & Jane