Yükleniyor

Dünya'nın Merkezinde Sanat

Zengin bir sanat tarihine sahip Anadolu'yu evrensel bir sanat kesişim ve üretim noktası haline getirmeyi amaçlayan 6. Uluslararası Fabrikart Grup Çağdaş Sanat Festivali, Kapadokya'da düzenlendi.

Binlerce yıldır uygarlıkların merkezi olarak sanatın günümüze kadar ulaşmış en eski örneklerine ev sahipliği yapan Kapadokya'yı "dünyanın merkezi" olarak gören Uluslararası Fabrikart Grup Çağdaş Sanat Festivali'nin diğer festivallerden farkı, seyircilerini de tüm sanat üretimine dâhil etmesi oldu.Anadolu'nun farklı şehirlerinde yaşayan ve çağdaş sanatlar alanında eser veren sanatçılarını, farklı ülke ve kültürlerin temsilcilerini buluşturan festival; müzik, kısa film, belgesel, resim, heykel, fotoğraf, tiyatro, grafik tasarımı alanlarında, atölye çalışmaları, performanslar ve sergilemeleri içerdi.

argos in Cappadocia, festivalin en önemli konserlerinden biri olan, Erciyes Üniversitesi Müzik bölümü öğretim üyelerinden Bahar Sarıboğa (yan flüt) ve Gülnara Jorobekova'nın (piyano) dinletisine ev sahipliği yaptı.