Yükleniyor

Cappadocia Art Week

Türkiye’nin ‘En İyi Kültürel Miras Oteli’ Argos Kültür Sanat tarafından argos in Cappadocia sponsorluğunda düzenlenen 1. Kapadokya Uluslararası Sanat Haftası, Türkiye ve dünyadan resim ve heykel sanatçılarını Kapadokya’da buluşturuyor.

Kapadokya 8-14 Temmuz’da ilk uluslararası sanat haftasına ev sahipliği yapıyor! Argos Kültür Sanat tarafından düzenlenen sanat haftasında, bölgedeki doğal ve kültürel değerleri koruyup geliştirmesiyle, World Travel Awards tarafından üç yıldır ‘Türkiye’nin En İyi Miras Oteli’ ödülüne layık görülen argos in Cappadocia, Türkiye ve dünyadan önemli sanatçıları ağırlıyor olacak.

International Cappadocia Art Week kapsamında sanatçılar, 8 – 14 Temmuz tarih aralığında, taş heykel ve resim atölyeleri yürütüyor. argos in Cappadocia’da konaklayacak sanatçıların yine otelde gerçekleşecek atölye çalışmaları, yoğun bir günün ardından Müze Salon’da yapılan Osho meditasyonuyla son buluyor. Sanatçılar Kapadokya’ya veda etmeden önce, bölgeyi tanımaları amacıyla düzenlenecek rehberli bir tura da katılacak.

Sanatçıları hafta boyunca Kapadokya’dan ilham alarak üretecekleri eserler, 13 Temmuz Cumartesi günü saat 19.00’da yapılacak açılış kokteyli ile birlikte Müze Salon’da gezilip görülebiliyor olacak. Sergi ücretsiz ve halka açık olarak gezilebilir.

International Cappadocia Art Week
Küratör: Reyhan Demir
Direktör: Canan Kutlu

International Cappadocia Art Week Sanatçıları:
Hanne Haukom (Norveç, ressam)
Svetlana İnaç (Rusya, ressam)
Natalya Kobzeva (Rusya, ressam)
Hemad Javadzade (İran, ressam)
Nejib Rokbani (Tunus, ressam)
Rishi Kapil (Hindistan, ressam)
Burak Erim (Türkiye, ressam)
Ekin Erman (Türkiye, heykeltraş)
Evren Tepe (Türkiye, heykeltraş)
Ferit Furuncu (Türkiye, heykeltraş)
Hasan Mutlu (Türkiye, ressam)
Mehmet Kanlı (Türkiye, ressam)
Sanem Tufan (Türkiye, heykeltraş)
Sinem Değer Savran (Türkiye, heykeltraş)
Şive Neşe Baydar (Türkiye, ressam)